Zalety

Nie sposób nie zauważyć, że znakomita większość osób, które przeszły przez cały cykl diety South Beach zgodnie twierdzą, że jest ona bardzo skuteczna. Po wyeliminowaniu produktów dostarczających dużych ilości węglowodanów oraz składników obfitujących w tłuszcze nasycone masa naszego ciała będzie maleć. W pierwszej fazie – w błyskawicznym tempie, w drugiej – nieco wolniej, a na trzecim etapie nauczymy się zachować tę optymalną wagę, przy której czujemy się atrakcyjni, a co najważniejsze mamy dobre samopoczucie.

Wybór tej diety przez tak liczną grupę osób wynika najczęściej z faktu, iż kuracja została stworzona przez bardzo doświadczonego kardiologa i nie trzeba obawiać się nieoczekiwanych dolegliwości, czy też nieprzewidywalnych skutków ubocznych, które w innych metodach odchudzania występują z różną częstotliwością. Tutaj nie tylko nie doświadcza się takich sytuacji, a nawet jest możliwość lepszego zadbania o własne serce, o odpowiedni poziom cholesterolu, a także o trwałe zachowanie szczupłej sylwetki, bez niepożądanego efektu jo-jo.

Z pewnością wielką zachętą będzie również to, że nie ma potrzeby ograniczania spożywanych racji żywieniowych do maleńkich porcji. Jedyne, na czym należy się skoncentrować się, to wybór produktów dostarczających naszemu organizmowi pożytecznych składników odżywczych. Zaletą tej diety jest także niezbyt skomplikowany sposób kontroli menu zapewniający nam smaczne potrawy, a jednocześnie zróżnicowane oraz dostarczające odpowiednią porcję energii.

Łatwość i przystępność zasad korzystania z tej diety sprawia, że nie ma konieczności korzystania z porad dietetyków, czy też obowiązkowych konsultacji lekarskich, co niewątpliwie daje nam poczucie komfortu. Warto również zauważyć, że chociaż pierwsza faza daje nam odczuć, że jesteśmy na diecie, o tyle już kolejne etapy pozwolą nam o tym zapomnieć. Dietę South Beach śmiało można zaliczyć do jednych z najsmaczniejszych. Wszystko to dzięki dobrze dobranemu jadłospisowi, który w tej kuracji oferuje naprawdę dobre i, co niezmiernie ważne, niemonotonne dania. Ponadto stosowanie tej diety nie jest takie uciążliwe, ponieważ ilość posiłków oraz ich skład z powodzeniem zapewnia uczucie sytości przez cały dzień. Właśnie z uwagi na ten fakt osoby, nieznoszące uczucia głodu a koniecznie chcące pozbyć się zbędnych kilogramów, powinny wypróbować tę kurację odchudzającą.

Godne podkreślenia jest również to, że dieta South Beach promuje podstawowe zasady zdrowego żywienia oraz uczy nas, jak zdrowo łączyć ze sobą odpowiednie grupy produktów. Dzięki zmianie naszej świadomości i wcześniejszych poglądów na temat racjonalnego odżywiania utrzymanie trzeciej fazy diety dla wielu nie sprawia już dużej trudności. Zdobyta wiedza i osobiste doświadczenie pozwalają samodzielnie łączyć dostępne na polskim rynku artykuły spożywcze. Pomimo, że dieta jest bardzo zdrowa i zalecana niemal dla każdego, należy pamiętać, że osoby z podwyższonym cholesterolem lub też z niskim poziomem cukru we krwi, powinny przed podjęciem decyzji o przejściu na dietę skonsultować się ze swoim lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *