Efekty

Jakie efekty daje dieta Soutch Beach?
Dieta South Beach jest zaliczana do najpopularniejszych diet na świecie, a to głównie z uwagi na oczekiwane efekty, które osiąga się po zastosowaniu wszystkich zaleceń tej kuracji odchudzającej. Ten program żywieniowy jest wysoko oceniany przez wielu specjalistów i użytkowników nie tylko ze względu na możliwy duży spadek masy ciała, ale także czas uzyskania pożądanych efektów. Zatem można schudnąć szybko i dużo, chociaż oczywiście po zakończeniu diety występuje niebezpieczeństwo pojawienia się efektu jo-jo.

Najważniejszy jest pierwszy, dwutygodniowy etap diety, nazywany także fazą szybkiego chudnięcia. To w tej fazie ma miejsce największy ubytek masy ciała, kolejne dwa etapy mają charakter bardziej utrzymaniowy, chociaż w drugiej fazie nadal występuje utrata zbędnych kilogramów W czasie trwania pierwszej fazy można stracić przeciętnie około 6 kg, jednak zdarzają się przypadki zrzucenia nawet 10 kg nadwagi. Rzecz jasna, uzyskane efekty są w dużej mierze uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz siły i motywacji w konsekwentnym stosowaniu zasad kuracji. Pierwsza faza zabrania spożywania węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, a zatem trzeba pamiętać, by całkowicie wyeliminować słodycze, białe pieczywo, makarony, biały ryż, nabiał oraz wiele innych produktów. Pierwsza faza jest dość restrykcyjna, jednak uzyskane efekty są bardzo imponujące i dopingują do dalszego stosowania diety.

W drugiej fazie diety South Beach już nie należy spodziewać się tak spektakularnego sukcesu w postaci dużej liczby straconych kilogramów w stosunkowo krótkim czasie Spadek masy ciała nie jest już tak znaczny po części z uwagi na fakt, że zaczynamy wprowadzać do jadłospisu dodatkowe produkty, w tym węglowodany o nieco wyższym indeksie glikemicznym. Nie znaczy to jednak, że na tym etapie schudnąć nie można. Trzeba tylko mieć na uwadze to, że spadek masy ciała będzie przebiegał dużo wolniej, a tempo odchudzania będzie zależeć również od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Ostatnia, trzecia faza służy tylko i wyłącznie zachowaniu takiego stanu, jaki udało się uzyskać w pierwszych dwóch fazach diety. W tej fazie, przewidzianej na całe dalsze życie, nie następuje już utrata masy ciała, a powodzenie polega na tym, aby nie przybrać na wadze. Można więc powiedzieć, że jest to połączenie diety odchudzającej ze specyficznym sposobem odżywiania się, którego celem jest zredukowanie kilogramów, a następnie zapobiegnięcie efektowi jo-jo. Niestety niekiedy bywa to dość trudne, zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy powrócić do dawnych nawyków żywieniowych

Dzięki stosowaniu diety South Beach, można spodziewać się utraty masy ciała do 15 kg, choć w opiniach osób stosujących tę kurację odchudzającą pojawiają się sygnały, że można schudnąć i więcej, nawet do 20 kg. Wszystko zależy od podejścia i przyłożenia się do zaleceń diety. Im więcej siły i determinacji podczas stosowania tego programu żywieniowego, tym lepsze efekty. Niektórzy decydują się na połączenie diety South Beach z kuracją 1000 kcal. W takim wypadku rezultaty są dużo bardziej zadawalające. Warto się jednak wcześniej zastanowić, czy takie działanie nie stanowi zbyt dużego obciążenia naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *