Efekty

Jakie efekty daje dieta Soutch Beach?
Dieta South Beach jest zaliczana do najpopularniejszych diet na świecie, a to głównie z uwagi na oczekiwane efekty, które osiąga się po zastosowaniu wszystkich zaleceń tej kuracji odchudzającej. Ten program żywieniowy jest wysoko oceniany przez wielu specjalistów i użytkowników nie tylko ze względu na możliwy duży spadek masy ciała, ale także czas uzyskania pożądanych efektów. Zatem można schudnąć szybko i dużo, chociaż oczywiście po zakończeniu diety występuje niebezpieczeństwo pojawienia się efektu jo-jo.

Najważniejszy jest pierwszy, dwutygodniowy etap diety, nazywany także fazą szybkiego chudnięcia. To w tej fazie ma miejsce największy ubytek masy ciała, kolejne dwa etapy mają charakter bardziej utrzymaniowy, chociaż w drugiej fazie nadal występuje utrata zbędnych kilogramów W czasie trwania pierwszej fazy można stracić przeciętnie około 6 kg, jednak zdarzają się przypadki zrzucenia nawet 10 kg nadwagi. Rzecz jasna, uzyskane efekty są w dużej mierze uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz siły i motywacji w konsekwentnym stosowaniu zasad kuracji. Pierwsza faza zabrania spożywania węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, a zatem trzeba pamiętać, by całkowicie wyeliminować słodycze, białe pieczywo, makarony, biały ryż, nabiał oraz wiele innych produktów. Pierwsza faza jest dość restrykcyjna, jednak uzyskane efekty są bardzo imponujące i dopingują do dalszego stosowania diety.

W drugiej fazie diety South Beach już nie należy spodziewać się tak spektakularnego sukcesu w postaci dużej liczby straconych kilogramów w stosunkowo krótkim czasie Spadek masy ciała nie jest już tak znaczny po części z uwagi na fakt, że zaczynamy wprowadzać do jadłospisu dodatkowe produkty, w tym węglowodany o nieco wyższym indeksie glikemicznym. Nie znaczy to jednak, że na tym etapie schudnąć nie można. Trzeba tylko mieć na uwadze to, że spadek masy ciała będzie przebiegał dużo wolniej, a tempo odchudzania będzie zależeć również od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Ostatnia, trzecia faza służy tylko i wyłącznie zachowaniu takiego stanu, jaki udało się uzyskać w pierwszych dwóch fazach diety. W tej fazie, przewidzianej na całe dalsze życie, nie następuje już utrata masy ciała, a powodzenie polega na tym, aby nie przybrać na wadze. Można więc powiedzieć, że jest to połączenie diety odchudzającej ze specyficznym sposobem odżywiania się, którego celem jest zredukowanie kilogramów, a następnie zapobiegnięcie efektowi jo-jo. Niestety niekiedy bywa to dość trudne, zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy powrócić do dawnych nawyków żywieniowych

Dzięki stosowaniu diety South Beach, można spodziewać się utraty masy ciała do 15 kg, choć w opiniach osób stosujących tę kurację odchudzającą pojawiają się sygnały, że można schudnąć i więcej, nawet do 20 kg. Wszystko zależy od podejścia i przyłożenia się do zaleceń diety. Im więcej siły i determinacji podczas stosowania tego programu żywieniowego, tym lepsze efekty. Niektórzy decydują się na połączenie diety South Beach z kuracją 1000 kcal. W takim wypadku rezultaty są dużo bardziej zadawalające. Warto się jednak wcześniej zastanowić, czy takie działanie nie stanowi zbyt dużego obciążenia naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *